VÝROBA TITANOVÉHO NÁDOBÍ V ČECHÁCH

Výrobní cyklus - Ruční výroba nádobí 

Odlévání:

Korpusy nádoby jsou vyrobené technologií ručního odlévání do kokilových licích forem ve slévárně TOP Alulit. Pouze touto technologií a požitou slitinou lze dosáhnout ideálních tloušťek stěn nádob (4–5 mm) a dna (8–10 mm) pro optimální a rovnoměrný rozvod tepla.

 

Žíhání a Tryskání:

Odlitky jsou teplotně zpracovány žíháním při teplotě 450 °C, poté jsou tryskány ve speciálně zkonstruovaném zařízení bílým korundem pro dosažení dokonalé homogenity povrchu a optimální drsnosti povrchu pro následné plasmové nanášení. Profily povrchů jsou pečlivě měřené na nejmodernějších zařízeních-profilometrech Surf Test. Precizně upravený povrchu nádoby je základem pro bezchybné ukotvení antiadhezních vrstev tak, aby nedocházelo k jejich loupání.

 

Plasmové nanášení indukčních vrstev:

Na dna nádob je plasmovou metodou nanesená nikl-titanová vazná vrstva. Na takto připravenou vrstvu je elektrickým obloukem nanesená vrstva 99 % alfa feritu, který dokáže indukovat magnetické vlnění. Takto upravené dno je následně obrobeno o přetoky a důkladně vybroušeno na nejmodernějších CNC soustruzích s použitím speciálních diamantových nástrojů. Díky aplikaci 99 % alfaferitu jsou námi vyráběné indukční nádoby zaručeně nejrychlejší na trhu.

 

Finální povrchová úprava:

Na vnitřní stěny a dno nádob se aplikují tři vrstvy antiadhézních systémů páté generace, z nichž každá vrstva je vyztužená částicemi keramiky s přísadou oxidu titanu. Dodávané antiadhezní povlaky jsou absolutně nepřilnavé, nic s Vám na nich nepřichytí, snadno se čistí – ubrouskem nebo tepelným šokem, kdy rozpálenou nádobu dáme pod studenou vodu.

Vnější povrch nádob, včetně dna je aplikován atmosférickým rozprachem dvouvrstvý keramický nástřik, umožňující kontakt dna nádoby s jakýmkoli zdrojem tepla a zároveň zabraňuje korozi alfaferitu při styku s vlhkostí.

 

Vypalování antiadhezních povlaků

Nanesené povlaky jsou následně vypáleny v 20 metrů dlouhé tunelové peci se šesti sekcemi se samostatnou regulací, pro zajištění optimální vypalovací křivky. Jen správně vypálený povlak (430 °C po dobu 4–5 minut s plynulým náběhem teploty) zajistí dlouhodobou životnost a kvalitní nepřilnavé vlastnosti vypalovaných povlaků.

 

Montáž úchytů

V rámci kompletace se na hrnce a pekáče montují dvě uši ze speciální termosetické pryskyřice, která je odolná teplotám do 220 °C. Vzhledem k použití nového termosetu se úchyt dokonce i při přehřátí nikdy neroztaví. Nerezový teplotní můstek odvádí teplo zpět do hrnce, při vaření se o úchyty ani madla nespálíte.

 

Monitoring výrobního procesu a kontrola kvality

Jednotlivé výrobní operace, prováděné na nádobách, jsou monitorovány z pohledu dodržení technologie výroby a kontroly kvality. Každý vyrobený kus nádobí je finálně opatřen výrobním číslem. Toto jedinečné označení definuje celý výrobní proces, použité technologie a materiály, včetně konkrétních osob, které se na výrobě a kontrole kvality podíleli.


 

Český výrobek

Česká průmyslová výroba má bohatou tradici a její produkty mají světovou kvalitu a proslulost.